EBAM® بیش از 12000 پوند تیتانیوم در سال 2020 ذخیره کرده است

 ورق استیل

 

Sciaky ، Inc  اعلام کرد که فناوری ساخت افزودنی پرتو الکترون (EBAM) بیش از 12000 پوند بارگزاری کرده است(5443 کیلوگرم) تیتانیوم در سال 2020. علی رغم همه گیری جهانی COVID-19 ، محلول چاپ سه بعدی فلزی میزان رسوب زیاد (HDR) Sciaky  از برندهای مطرح نیز در مدت یک سال رسوب تیتانیوم، پیشی گرفت

 

محلول چاپ سه بعدی فلزی EBAM Sciaky یک فرایند رسوب انرژی هدایت شده مبتنی بر سیم (DED) استمواد اولیه سیم در تیتانیوم ، تانتالیم ، تنگستن ، اینکونل ، نیوبیم ، نیکل مس / مس نیکل ، آلومینیوم ، مولیبدن ، زیر آلیاژ و فولاد ضد زنگ استدر بسیاری از موارد ، مواد اولیه سیم 50٪ ارزان تر (یا بیشتر) از مواد اولیه پودری استعلاوه بر این ، مواد اولیه سیم نسبت به مواد اولیه پودری ایمن تر و آسان تر است.

 ورق استیل

EBAM Sciaky  با نرخ رسوب ناخالص تا 25 پوند سریعترین راه حل در بازار تولید مواد افزودنی فلز است(11.34 کیلوگرم) فلز در ساعت. EBAM کیفیت و کنترل را بهمراه IRISS® - سیستم تصویربرداری و سنجش در زمان واقعی بین لایه ها ، که تنها سیستم کنترل انطباقی در زمان واقعی در بازار چاپ سه بعدی فلز است ، می تواند رسوب فلز را با دقت و تکرار قابل تنظیم و بصورت دیجیتالی تنظیم کند. . این کنترل نوآورانه بسته حلقه ای دلیل اصلی این است که فرایند چاپ سه بعدی EBAM Sciaky  هندسه قطعه سازگار ، خواص مکانیکی ، ریزساختار و شیمی فلزات را ارائه می دهد.

برای استعلام از آخرین قیمت ورق استیل در ایران با برترین کیفیت جهان(برندهای آسرینوکس ، اتوکمپو ، کلمبوس و ...) میتوانید از وبسایت فلز کالا بازدید کنید.

فولادهای دوبلکس استحکام در برابر تردی را فراهم می کنند

 

ورق استیل

محققان ساندویک و انستیتوی فناوری سلطنتی (KTH) در استکهلم از پرتوهای ایکس با انرژی بالا در محصولات استیل سوئدی استفاده کردند تا دریابند چرا فولادهای آنها نسبت به فولادهای رقبا در برابر شکنندگی هیدروژن مقاومت بیشتری دارند

یکی از چالش های موجود در محیط های دریایی قرار گرفتن در معرض هیدروژن است که باعث شکننده شدن فولادها می شود.

از آن زمان محققان برای تولید فولادهایی که مقاومت بیشتری در برابر شکنندگی هیدروژن دارند ، تلاش کردندچنین مقاومتی در برابر شکنندگی یکی از جنبه های اصلی فولادهای دوبلکس است که توسط Sandvik تولید شده است.

محققان Sandvik و KTH نمونه های فولاد را در معرض هیدروژن قرار دادند و این فولادها را تحت تنش قرار دادند - و نحوه حرکت سریع هیدروژن درون فولاد و برهم کنش آن با فولاد و همچنین تکامل ساختار داخلی فولاد را مطالعه کردند.

فولادهای ضد زنگ دوبلکس از دو مرحله تشکیل شده اند: فاز مکعب بدن محور (مکعب) و فاز مکعب صورت محور (fcc). هر دو ریز ساختار fcc و bcc به صورت یک الگوی پیچیده در داخل فولادها توزیع می شوند.

ورق استیل

پاسخ هماهنگ دو فاز مانع از ایجاد میکرو ترک ها می شود ، بنابراین مقاومت بالایی در برابر تردی ایجاد می کند.

برای مطالعه و مشاهده آخرین اخبار مربوط به صنعت ورق استیل می توانید از وبسایت توان فلز بازدید کنید.همچنین استعلام از قیمت ها نیز از طریق راه های ارتباطی بر روی این وبسایت مقدور است.

کاربرد ورق استیل در ساختمان سازی

ورق استیل

 

یکی از بهترین انواع فولادهای کاربردی موجود در جهان، فولاد ضد زنگ است. بکارگیری این فولادها در ساخت و ساز از اوایل قرن بیستم شروع شده و تا زمان حال ادامه پیدا کرده است. به عنوان مثال در ساخت ساختمان کرایسلر در سال 1930 در نیویورک آمریکا از ورق استیل 304 استفاده شد.

انتخاب فولاد مناسب برای یک پروژه ساختمانی، از مهم‌ترین تصمیماتی است که باید پیش از آن گرفته شود.  قبل از نتیجه‌گیری میان اشکال مختلف، باید تصمیم بگیرید که از چه نوع فولادی استفاده کنید. در اینجا موضوع اصلی انتخاب میان فولاد کربنی یا فولاد زنگ نزن است.

موارد استفاده از فولاد کربنی

فولاد کربنی از متداول ترین مصالح ساختمانی است. این فولاد عمدتا از ﺁهن، منگنز، کربن و فلزات مختلف تشکیل شده است. با توجه به این موضوع که اکثر فولادهای کربنی از ذوب قراضه های فولادی ساخته می‌شوند،  از این رو دارای ناخالصی‌ زیاد و مواد اضافی دیگری هستند. بنابراین فولاد کربنی بدون محافظ به‌راحتی تحت تاثیر خوردگی قرار می‌گیرد.

ورق استیل

در مقیاس جهانی

جایگاه سازه های ساخته شده از استنلس استیل در رده بندی محصولات فولادی تولید شده بسیار پایین است. با این ‌وجود، نقش بزرگ و مهمی در صنعت ساخت و ساز دارند. در واقع اسکلت بندی بخش بزرگی از ساختمان های ساخته شده در سراسر جهان را تشکیل می‌دهند.

 

بکارگیری استنلس استیل ها معطوف به مکان خاصی نمی شود و در واحدهای صنعتی فعال در تمامی دنیا مصرف می شوند. استحکام و دوام بالا، زیبایی ظاهری، مقاومت به خوردگی و اکسیداسیون عمده ترین دلایل انتخاب فولادهای زنگ نزن توسط معماران و طراحان سازها بوده است

روش‌های تولید و ساخت

مقاطع سازه ای فولاد کربنی معمولا تحت فرایند نورد گرم تولید می شوند که کارﺁمدترین روش تولید برای نوع محصول و حجم تولید محسوب می‌شود. سطح مقاطع نورد گرم عموما خام است، اما این مقاطع در برابر هوازدگی نیاز به محافظت دارند. این امر عمدتا شامل گالوانیزه گرم یا رنگ‌کاری به منظور حفاظت از سطح است. در هر دو روش نیز نگهداری و تعمیر نیاز است.

در تمامی کاربردهایی که خوردگی یک مشکل تلقی می‌شود، حفاظت سنتی فولاد کربنی راه‌کار مسئله نخواهد بود.  برای حل این مشکل می‌توان از مقاطع سازه‌ ای استنلس استیل استفاده کرد.

مقاطع سازه ای فولاد زنگ نزن

استنلس استیل یک اصطلاح با معنای گسترده‌ است. طبق تعریف هر نوع فولاد دارای حداقل ۵/۱۰ درصد کروم، فولاد زنگ نزن است. عمده ترین خانواده های آلیای در این فولادها عبارتند از: فریتی، ﺁستنیتی، دوپلکس، سوپر آستنیتی، مارتنزیتی و رسوب سختی.

 ورق استیل

 

گریدهای مورد استفاده

معمولا رده های آلیاژی مختلفی از استنلس استیل ها در ساختمان سازی استفاده می شود و ویژگی های هر کدام از این گریدها بنابر دارا بودن عناصر آلیاژی موجود متفاوت است. این که چه گریدی استفاده بشود بسته به شرایطی چون الگوهای آب و هوایی، میزان آلاینده ها، رطوبت، میزان نمک های موجود در محیط و.... دارد. به عنوان مثال در مناطق ساحلی و محیط های آلوده صنعتی باید از آلیاژهایی که در مقابل خوردگی حفره ای مقاوم اند استفاده شود. عنصر مولیبدن در فولادهای زنگ نزن از وقوع خوردگی حفره ای جلوگیری می کند. در بین استنلس استیل ها فولادهایی همچون گرید آستنیتی 316 (حاوی 2 درصد مولیبدن) و استیل دوپلکس 2205 (3 درصد مولیبدن) در ترکیب شیمیایی خود مولیبدن دارند. ساخت برج خلیفه در دوبی امارات که از ورق استیل 316 و پل هلیکس در کوالالامپور مالزی از استتنلس استیل دوپلکس 2205 نمونه هایی از بکارگیری فولادهای زنگ نزن مولیبدن دار در صنعت ساخت و ساز می باشد.

به طور کلی متداولترین رده های آلیاژی که در بین استنلس ها جهت ساخت سازه ها مورد استفاده قرار می گیرند، ورق استیل L 304 (1.4307) و L 316 (1.4404) است. این دو فولاد دارای بیش از ده درصد کروم هستند. در ترکیب شیمیایی هر دو، عنصر نیکل وجود دارد. البته در ترکیب شیمیایی ورق استیل 316 مولیبدن نیز وجود دارد. ورق استیل L 304 یک فولاد ضدزنگ همه منظوره مناسب برای اتمسفرهای با میزان خورندگی جوی کم است. وجود مولیبدن در ترکیب ورق استیل ۳۱۶ این گرید را برای کاربردهای نزدیک به ساحل دریا مناسب می سازد.

مصرف جهانی استنلس استیل در حدود ۴ درصد از تولید جهانی فولاد است. بیش از پنجاه درصد از مقاطع تولید شده از این فولادها محصولات مسطح هستند. از این رو سازه های ساخته شده از استنلس استیل، در تجارت از جایگاه خوبی برخوردار هستند.

روش تولید استنلس استیل

روش نورد گرم همانطورکه برای تولید فولادهای کربنی مناسب است برای تولید استنلس استیل ها نیز مناسب است.. در تولید ورق استیل بر خلاف فولاد کربنی پس از نورد و صاف ‌سازی سطح، یک مرحله اسید شویی نیز انجام می شود. این کار سطح را از ضایعات یا ﺁلودگی ایجاد شده در پروسه تولید را پاک خواهد کرد.

در صورت تقاضای کافی در بازار، ورق استیل تولید شده به روش نورد گرم رقابتی ترین روش تولید خواهد بود (قیمت پایین تر در مقایسه با نورد سرد).

 

 ورق استیل

روش های ساخت سازه با ورق استیل

اکستروژن داغ استیل

اکستروژن گرم فولاد یکی از روش‌های تولید مقاطع سازه ‌ای از جنس استنلس استیل است. هزینه‌های اولیه سرمایه‌گذاری برای ابزار آلات و راه اندازی آن معقول و مناسب است. با توجه به محدودیت های فناوری، محدودیت اندازه بر طبق ضوابط و معیار همواره امکان‌پذیر نیست و موجب سنگین تر شدن مقاطع می‌شود. به ‌علاوه، محدودیت‌هایی در مورد ابعاد مقاطع در نظر گرفته شده است. به همین دلیل اکستروژن گرم فولاد برتری خود را در مقاطع استاندارد ساختاری در مقابل سایر روش‌های جدید، کارﺁمد و انعطاف‌پذیرتر از دست داد.

جوشکاری

با توسعه فولادهای زنگ نزن کم‌کربن، جوشکاری استنلس استیل های آستنیتی به ویژه ورق استیل ۳۰۴ و ۳۱۶، بسیار ساده و ﺁسان انجام می‌شود. نقطه ضعف این فولادها ایجاد اعوجاج شدید حین جوشکاری است. برای حفظ استحکام، فرﺁیند صاف سازی لازم است. به طور کلی جوشکاری معمولی مقاطع سازه ای فولاد زنگ نزن یکی از روش‌های رایج ساخت است.

 

 

 

 

جوشکاری با پرتوی لیزری (LBW)

فناوری جوشکاری لیزری دارای محدودیتی نیست و امکان تولید مقاطع سازه ای از جنس استنلس استیل به شکل دقیق را فراهم می کند. جدا از نورد گرم، امروزه جوشکاری لیزری، مؤثرترین و کارآمدترین روش تولید برای مقاطع سازه‌ای فولادی محسوب می‌شود. برخی مزایای جوشکاری شده با لیزر عبارتند از:

·        بدون حداقل پاس- از تولید حجم کم تا تولید حجم بالا

·        طول انعطاف‌پذیر

·        قدرت تحمل زیاد

·        صافی سطح عالی

تقاضای زیادی برای مقاطع سازه ‌ای از جنس ورق استیل و با مقاومت به خوردگی بالا وجود دارد. همچنین کاربردهای صنعتی متعددی وجود دارد که در آن‌ها مسائل مربوط به خوردگی باید حل شود؛ تعدادی از این موارد عبارتند از اجاق های صنعتی، کارخانه های نمک زدایی، دکل های دریایی.

نتیجه گیری

فولادهای ضدزنگ همانند فولادهای کربنی بدلیل عملکرد عالی شان در بازار در دسترس هستند. امروزه تقریبا هر مقطعی که برای فولاد کربنی وجود داشته باشد برای فولاد زنگ نزن نیز یافت می‌شود. گریدهای مختلفی از استنلس استیل در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد که بسته به نوع موقعیت جغرافیایی، شرایط آب و هوایی انتخاب فولاد زنگ نزن مناسب صورت می گیرد.

Acerinox جایزه ABB Ability Digital را دریافت می کند

 

ورق استیل


پروژه "Autonomous Logistics" Acerinox Europa ، که از طریق آن خودروهای الکتریکی بدون راننده در کارخانه شروع به کار کرده اند ، جایزه دیجیتال ABB Ability را دریافت کرده است ، هدف آن افزایش آگاهی و شناخت نهادهای دولتی و خصوصی است که متعهد هستند توسعه و استفاده از فن آوری های دیجیتال برای بهبود رقابت و پایداری تجارت

 

این پروژه که در طرح تحول دیجیتال گروه گنجانده شده است ، گام دیگری در جهت بهره وری ، ایمنی و تعهد زیست محیطی است به لطف این 100٪ وسایل نقلیه برقی و خودمختار است که قادر به حمل سیم پیچ های فولاد ضد زنگ تا 30000 کیلوگرم با سرعت 1 متر در هر دوقلویی است.

ورق استیل 

این مفاهیم ماهیت استراتژی تحول دیجیتال گروه Acerinox را در برنامه Excellence 360 ​​فشرده تشکیل می دهد ، که در آن گروه پیشرفت های جدید حاصل از کاربرد فن آوری های دیجیتال و پیشرفت های به دست آمده در برنامه های تعالی سنتی را ترکیب کرده است.

همچنین شما می توانید برای سفارش محصولات استیل (ورق استیل) و یا اطلاع از آخرین قیمت ورق استیل از وبسایت توان فلز بازدید کنید.

راه اندازی Aisle Master Order Picker

 

ورق استیل

Combilift آخرین مورد اضافه شده به سبد محصولات خود را راه اندازی کرده است. NEW Aisle Master-OP (AME-OP) یک مدل الکتریکی ایستاده پیشگام است که مزایای یک لیفتراک مفصل راهرو باریک و یک انتخاب کننده سفارش را برای عملکرد همه کاره در برنامه های انبارداری ترکیب می کند.  

توسعه این مدل تحت تأثیر بازخورد مشتری و همچنین رشد چشمگیر تجارت الکترونیکی اخیر صورت گرفته استویژگی اصلی این واحد محفظه اپراتور گام به گام است که دارای محافظت از کپی رایت طراحی در بازارهای مختلف در سراسر جهان استارتفاع پایین کف فقط 280 میلی متر (11 اینچ) امکان دسترسی راحت و یک مرحله ای از هر دو طرف کامیون را فراهم می کند که سرعت سفارش را در مقایسه با راه حل وضعیت ایستاده و بارگیری را سرعت می بخشد

کامیون AME-OP تمام مزایای کلیدی Aisle Master معمولی را دارد - در محیط داخلی / فضای باز ، برای بارگیری / بارگیری و برای دوباره پر کردن محفظه در زمان های دیگر در هنگام شیفت زمانی که انتخاب سفارش کامل است

 

ورق استیل

 

Aisle Master-OP در انواع مختلفی موجود است ، با ظرفیت بالابر از 1500 کیلوگرم به 2500 کیلوگرم ، ارتفاع بالابر تا 12.1 متر و می تواند در راهروهای باریک 1650 میلی متر کار کنداین سیستم دارای سیستم فرمان ثبت شده زنجیره ای (شماره ثبت اختراع شماره 3008008 EU) است که به کامیون امکان می دهد بیش از 205 درجه را با یک موتور محرک درایو و مونتاژ محور محرک جلو وارد کند ، همه اینها راهروی باریک تری را فراهم می کننداهرم کنترل چوب قابل برنامه ریزی چند منظوره در محفظه اپراتور ، که شامل کنترل هیدرولیک و کشش است ، قابل تنظیم است تا شرایط کار راحت و ارگونومیک را برای اپراتورها در هر اندازه فراهم کند

 

برای مشاهده آخرین اخبار مربوط به صنعت استیل می توانید از وبسایت شرکت توان فلز بازدید بفرمایید.این شرکت در رابطه با ورق استیل اطلاعات کامل و جامعی را برای علاقه مندان منتشر کرده است.

ورق استیل

 

ورق استیل در صنایع غذایی و کنسروسازی

ورق استیل در کنسروسازی

ماشین‌آلات و ابزارهای مورد استفاده در صنعت کنسرو سازی و نیز وسایل مورد استفاده در رستوران ها باید مطابق با استانداردهای بهداشتی سختگیرانه ای باشند. در این موارد استنلس استیل ها (فولادهای زنگ نزن) به دلیل مقاومت در برابر خوردگی، در اکثر موارد تنها گزینه انتخابی هستند. هر ﺁلیاژی دارای نقاط قوت و ضعف مخصوص به خود است که این امر تولیدکنندگان را مجبور می‌کند میان صدها نوع فولاد ضد زنگ انتخابی عاقلانه داشته باشد.

در صنایع غذایی هیچ پاسخ قطعی به این سؤال که «بهترین نوع ﺁلیاژ برای بکارگیری در صنعت غذایی چیست؟» یافت نمی‌شود. به عنوان مثال تولید آب نبات همانند تهیه پنیر نیست و به دما و ملزومات متفاوتی نیاز دارد. اما استنلس استیل های 316 و 430 نمونه ای از ورق استیل مورد استفاده در صنعت غذایی هستند که در ادامه بیشتر به بررسی ویژگی، عملکرد و کاربرد آن ها در صنایع غذایی و کنسروسازی پرداخته می شود.

ورق استیل در کنسروسازی

ورق استیل 316

ورق استیل 316 یک استنلس استیل آستنیتی است که دارای درصد بالایی از کروم و نیکل است. همانند بیشتر فلزات، این آلیاژ می تواند در دماهایی به مراتب بالاتر از دمای تهیه غذا مورد استفاده قرار گیرد. این نوع فولاد به دلیل مقاومت بالای ﺁن در برابر اسیدها، مواد قلیایی، و کلریدهایی مانند نمک خوراکی، برای تهیه و فرآوری غذا مناسب است. سایر فولادهای زنگ نزن ﺁستنیتی همچون ورق استیل 304 ممکن است در مواجه ها با کلریدها تحت خوردگی حفره ای قرار بگیرند. اما ورق استیل ۳۱۶ بنابر دارابودن مولیبدن در ترکیب شیمیایی خود در مقابل این خوردگی مقاوم تر است و به همین دلیل برای اکثر کاربردها مناسب در صنعت غذایی می باشد.

ورق استیل 430

ورق استیل 430 از لحاظ متالورژیکی و محتوای کروم مشابه استنلس استیل ۳۱۶است، اما درصد کمتری از نیکل دارد و به همین دلیل ارزان تر است.

ورق استیل در کنسروسازی

تفاوت مهم دیگر این است که ورق استیل 430 در گروه استنلس استیل های فریتی قرار دارد و بنابر همین ساختار فریتی دارای خاصیت مغناطیسی است درحالیکه ورق استیل 316 با ساختار آستنیتی، غیر مغناطیسی است. فولادهای زنگ نزن فریتی مقاومت بالایی در برابر ترک خوردگی تنشی (SCC) دارند. خوردگی SCC منجر به شکست قطعات در اثر تنش های مکانیکی در محیط های خورنده می‌شود.

فولاد زنگ نزن ۴۳0 تحمل و مقاومت بالایی در برابر اسیدهای ﺁلی و نیتریک اسید دارد، بنابراین در تماس با غذاهای اسیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین مقاومت خوبی در برابر اکسایش و گوگرد دارد.

از سوی دیگر، مقادیر پایین‌ نیکل در ترکیب استنلس استیل 430 منجر به مقاومت ضعیف در برابر اسیدهای کاهنده می‌شود که در برخی از مواد غذایی و آب میوه ها یافت می شوند.

بهترین آلیاژ بین استنلس استیل ها برای مواد غذایی چه گریدی است؟

به‌طورکلی، استنلس استیل 316 گزینه‌ بهتری برای بکارگیری در ماشین‌ﺁلات و کانتینرهای مورد استفاده در صنایع غذایی و کنسرو سازی است. ین گرید نسبت به غذاهای نمکی و اسیدی مانند گوجه فرنگی و آب لیمو مقاوم است. برای کاربردهای کم تقاضا، استنلس استیل 430 ممکن است مناسب تر و ارزان‌تر (و به همان اندازه معتبر) باشد. البته این نکته را نیز باید اشاره کرد که تنها گریدهای 316 و 430 در صنایع غذایی مورد استفاده قرار نمی گیرند بلکه رده های آلیاژی دیگری نیز همچون ورق استیل 304، در ساخت تجهیزات مرتبط با این شاخه از صنعت کاربرد دارند.

ورق استیل در کنسروسازی

صرف نظر از نوع آلیاژ مورد استفاده، هر چه سطح صاف تر باشد و ناهمواری ها کمتر، بهتر است. معمولا می توان بوسیله عملیات پرداخت سطحی همچون الکتروپولیش صافی سطح را بهبود بخشید. صافی سطح  علاوه بر کاهش  امکان ترک خوردن و وقوع خوردگی، شست و شو و تمیزکاری را نیز تسهیل می کند.

شرکت Nippon Steel با Rio Tinto تفاهم نامه امضا کرد

 

ورق استیل

شرکت نیپون استیل و ریو تینتو یک تفاهم نامه را امضا کرده اند که به طور مشترک فن آوری های انتقال به زنجیره تولید فولاد با کربن کم را کشف ، توسعه و پشتیبانی می دهد

 

با این تفاهم نامه ، Nippon Steel  و Rio Tinto در تلاشند رابطه طولانی مدت خود را با گسترش آن در مناطق جدید در حمایت از هدف مشترک کاهش قابل توجه انتشار کربن در کل زنجیره تولید فولاد ، بهبود بخشند.

 

هدف از این مشارکت کاوش در گستره ای از فن آوری های کربن زدایی کل زنجیره تولیدی فولاد از استخراج سنگ آهن تا ساخت فولاد ، از جمله تلفیق فناوری ساخت فولاد Nippon Steel و فن آوری پردازش سنگ آهن ریو تینتو برای ایجاد یک فرآیند نوآورانه تولید فولاد با کربن کم است. آلایندگی در این طرح ها به میزان حداقل در طول تاریخ خود خواهد رسید.

 ورق استیل

شرکا با یک مدل مشارکت متناسب با ماهیت پیچیده و بلند مدت انتقال به سمت خنثی سازی کربن برای صنعت فولاد موافقت کرده انداین مدل به شرکا امکان می دهد تا با در نظر گرفتن دید طولانی مدت امکان پیگیری فناوری های جدید و امیدوار کننده را همزمان با تحول گذار جهانی فولاد فراهم کنند.

حذف کربن در زنجیره تولیدی فولاد یک استراتژی بسیار خوب و قوی برای آینده است.شرکت های حال حاضر دنیا نیز که در زمینه فولاد مشغول به فعالیت هستند تماما چشم به این توسعه دوخته اند تا در صورت موفقیت این طرح آنها نیز برای اقدامات آینده خود برنامه ریزی های لازم را داشته باشند.

کربن در ترکیبات فولادی باعث باعث ترد شدن فولاد و کاهش شکل پذیری و چقرمگی می شود. همچنین در ریز ساختار نیز باعث بوجود آمدن آخال ها می گردد. در مناطق جوشکاری باعث ته نشینی کاربید های مضر میشوند که جوش را ترد و شکننده می کنند.

ورق استیل

براي مطالعه بيشتر مقالات و اخبار در رابطه با ورق استيل مي توانيد از وبسايت فلز كالا بازديد كنيد. همچنين جهت استعلام از قيمت ورق استيل و خريد ورق استيل مي توانيد از طريق تماس با در ارتباط باشيد و ورق مورد نياز خود را تامين كنيد.

پل جاده ای فولادی ضد زنگ در پل Pooley

 

ورق استیل


اولین پل جاده فولاد ضد زنگ انگلیس رسماً در ماه اکتبر بر فراز رودخانه ایمونت در پل پولی افتتاح شد

این سازه برجسته با طول 128 فوت ، دره اولس واتر را با یک پل جدید دائمی وصل می کند تا جایگزین سازه سنگی قرن هجدهم شود که در جریان طوفان دزموند در دسامبر 2015 تخریب شد.

پل جدید پل پولی هم اکنون به روی ترافیک و عابران پیاده باز استاین امر باعث رونق اقتصادی و ارتباطات حمل و نقل برای افراد محلی در این نقطه محبوب زیبایی در Lake خواهد شد.

این پل به عنوان یک سازه تک دهانه ای طراحی شده است تا از نیاز به پایه های رودخانه جلوگیری کند ، در نتیجه خطر سیل را کاهش می دهد و سازه را از مقاومت بیشتری نسبت به سیلاب برخوردار می کند.

ورق استیل

در مجموع ، حدود 80 تن فولاد ضد زنگ ، 2000 تن بتن انداخته شده و 650 متر مربع سنگ منبع محلی استفاده شده استحدود 250 نفر در این پروژه دخیل بوده اند و ساخت این پل تقریباً 10 هزار ساعت طول کشیده است.

شورای کمبریا و مهندسی عمران اریک رایت بسیار تلاش کرده اند تا پل جدید را به موقع به روی همه ترافیک باز کنند.

برای مطالعه بیشتر مقالات و اخبار در رابطه با ورق استیل می توانید از وبسایت فلز کالا بازدید کنید. همچنین جهت استعلام از قیمت ورق استیل و خرید ورق استیل می توانید از طریق تماس با در ارتباط باشید و ورق مورد نیاز خود را تامین کنید.

ورق استیل

ریگاکو آنالیز کننده های فلزی LIBS سری KT-100 را راه اندازی می کند

 

 

استنلس استیل


Rigaku Analytical Devices
 آنالیزهای آلیاژ فلز KT 100 سری خود را به نمایش گذاشت.

 

سری Rigaku KT-100 از آنالیزهای فلزی دستی طیف سنجی تجزیه ناشی از لیزر (LIBS) ، شناسایی انواع گریدهای آلیاژ را در محل ارائه می دهدآنالیز کننده KT-100 Basic یک راه حل جدید و مقرون به صرفه برای شناسایی دقیق آلیاژ برای تضمین کیفیت گروه های آلیاژی مانند فولادهای ضد زنگ ، فولادهای کم آلیاژ ، آلیاژهای نیکل و آلیاژهای کبالت استسری KT آنالیز کننده های LIBS با ویژگی Drill-Down preparation  آماده سازی سطح خودکار منحصر به فردی را ارائه می دهند و نسبت به سایر آنالیزهای دستی LIBS که در حال حاضر موجود هستند ، بطور قابل توجهی کوچکتر و سبک تر استیکی دیگر از مزایای مهم کاربر این است که ، از آنجا که سری KT-100 آنالیز کننده دستی LIBS از منبع تحریک لیزر استفاده می کند ، حداقل موارد لازم برای صدور مجوز نظارتی وجود دارد.

استنلس استیل 

نمونه کارها KT-100 برای ارائه ابزارهای تحلیلی ایده آل برای استفاده در کارگاه های ساخت ، محیط های کارگاهی و قراضه های فلزی طراحی شده است ، همانطور که توسط گواهینامه تست افتادگی MIL-STD 810G  و درجه حفاظت از گرد و غبار IP-54 مشخص است.

برای مطالعات بیشتر در رابطه با صنعت استیل و ورق استیل در ایران می توانید از این وبسایت بازدید کنید.
همچنین می توانید برای اطلاع از مرجع وارداتی قیمت ورق استیل از طریق شماره تماس با کارشناسان فروش این تیم مشورت کنید.

 

 

برآورد های تولیدات پتروشیمی تا سال 2030

 

 

پتروشیمی


ظرفیت جهانی پتروشیمی پیش بینی می شود تا سال 2030 رشد قابل توجهی داشته باشد ، به طور بالقوه از 2،129.0 میلیون تن در سال (mtpa) در سال 2019 به 3،029.1 تن در سال 2030 افزایش یابد و رشد کلی 42٪ را ثبت کند. GlobalData ، یک شرکت داده و تجزیه و تحلیل می گوید ، چین 28 درصد از ظرفیت اضافی جهانی را تشکیل می دهد

 

گزارش این شرکت ، "ظرفیت جهانی پتروشیمی و چشم انداز هزینه سرمایه ، 2020-2030" نشان می دهد که چین بالاترین ظرفیت اضافی را با ظرفیت 242.2 تا سال 2030 تشکیل می دهد. با ظرفیت 5.20 mtpa تا سال 2030.

 

 GlobalData هند را به عنوان دومین کشور از نظر افزایش ظرفیت ، با ظرفیت 148.3 تا سال 2030 معرفی می کند. عمده ظرفیت های اضافی از کارخانه ، Reliance Industries Jamnagar Styrene-Butadiene Rubber (SBR) ، با ظرفیت 6.50 mtpa خواهد بود. تا سال 2030

 

ایران با ظرفیت 90.1 تا سال 2030 سومین کشور از نظر افزایش ظرفیت خواهد بود. عمده ظرفیت اضافی از کارخانه ، کارخانه متانول شرکت کاوه متانول با ظرفیت 2.31 mtpa تا سال 2030 خواهد بود.

پتروشیمی 

Reliance Industries Ltd ، شرکت صنایع پتروشیمی چین و Indian Oil Corp Ltd سه شرکت برتر جهان از نظر افزایش ظرفیت برنامه ریزی شده و اعلام شده در این دوره با افزایش میزان تولیدی در رتبه های برتر دنیا باشند.

مطالعات بیشتر در رابطه با استنلس استیل و استعلام از قیمت ورق استیل در ایران در این وبسایت

صفحه قبل 1 2 3 4 صفحه بعد